1. Proszę tych z Państwa, którzy jeszcze nie zapisali swoich zuchów na obóz o możliwie jak najszybsze pobranie karty uczestnika i wpłacenie zaliczki. Nie ma co się zastanawiać:) trzeba jechać! :) Każde dziecko odczuwa pewne obawy związane z wyjazdem po raz pierwszy, jednak jak zwykle okaże się , iż obóz z "Leśnymi Duszkami" to wspaniała przygoda!!
2. Poniżej zamieszczamy garść inspiracji jak przygotować strój na obóz. Przypominamy- obowiązuje tematyka starożytnej Japonii.
Ostatnią rzeczą, o której myślimy to kupowanie gotowego stroju. Przygotowanie stroju powinno być zabawą , w której wezmą udział Rodzice i dzieci. Na pewno mają Państwo stare prześcieradła, które można zafarbować na dowolny kolor, lub pomalować ( znaki, kwiatki) specjalnymi farbami. Z kilku warstw kartonu i taśmy izolacyjnej można wykonać różne rodzaje broni. Kapelusz japoński można wykonać z maty bambusowej lub dwóch warstw żółtego brystolu. W sklepach z tkaninami można znaleźć kawałki materiałów w atrakcyjnych cenach. Dzięki stale rozwijającej się gospodarce chińskiej można nabyć w co drugim sklepie wachlarze i klapki "japonki" za kilka złotych. Z kartoników pomalowanych na jednolity kolor można zrobić wspaniałą zbroję.W polskich górach każdej miejscowości o charakterze turystycznym, z niewiadomych przyczyn, można kupić drewniane miecze japońskie:)
3. Inne praktyczne informacje.
Proszę powoli przygotowywać zuchy do kolonii zuchowej. Warto, aby zuchy przespały się kilka nocy na karimacie w śpiworze. Dobrze jest, nauczyć zuchy samodzielnego przygotowania kanapek z przygotowanych półproduktów oraz odnoszenia po sobie naczyń. Proszę nie dawać zuchom na obóz telefonów komórkowych oraz innych dobrodziejstw technologii i cywilizacji , aby przygotować zuchy do technologicznego szoku już od dzisiaj:) W zamian proponują kupienie jednej książki , która będzie dla zucha nowością na obozie. Proszę opisać rzeczy dziecka (koszulki, bieliznę, spodnie). Po praniu zawsze zostaje nam worek rzeczy niczyich. Często zdarza się, iż obóz jest dla zucha pierwszym wyjazdem bez Rodziców. Można wysłać dziecko na weekend do dalszej rodziny, czy znajomych. W namiotach zuchów nie będzie prądu oraz światła. Proszę nauczyć dzieci zasypiania bez zapalonego światła. Generalnie odradzamy odwiedziny dzieci na obozie. Zuchy zaczynają czuć się dobrze na obozie po około 4-5 dniach. Często zdarza się , że z powodu odwiedzin dzieci czują się smutne czy ciągłe oczekiwanie na odwiedziny czy sentyment po odwiedzinach uniemożliwia im w pełni korzystanie z atrakcji na obozie. Na obozie posiadamy pralkę , w której pierzemy brudne rzeczy dzieci. Zatem nie musicie Państwo pakować zuchom mnóstwa rzeczy. Kieszonkowe dla dzieci proszę przygotować w drobnych nominałach ( wielokrotność 5 i 10 zł). Podczas obozu będziemy zamieszczać codzienną relację z kolonii na blogu. W zamieszczonych filmach, zdjęciach oraz opisie będzie można zobaczyć co dzieje się na obozie. Kontakt z zuchem jest możliwy codziennie w przerwie obiadowej przez telefon drużynowego. Prosimy jednak nie dzwonić za często z wiadomych przyczyn.
W maju zorganizujemy jeszcze jedno spotkanie dla Rodziców, gdzie omówimy wszystkie aspekty funkcjonowania obozu i pracy z zuchami.
Blog opisuje przygody, sukcesy, zbiórki oraz wyjazdy 23 Świdnickiej Gromady Zuchowej Leśne Duszki. Gromada istnieje od dnia 25.03.1999. Gromadę prowadzi druh Michał Działowski wraz z przybocznymi: Elizą Kalbarczyk oraz stażystami: Mikaelą Ivasiutyn oraz Alicją Dzwoniarską. Gromada liczy 26 zuchów. W roku 2015 i ponownie w 2016 wygraliśmy Turniej Gromad, zostając dwukrotnie najlepszą gromadą w całej Polsce.
"BYĆ DZIELNYM I UMIEĆ SIĘ PIĘKNIE RÓŻNIĆ"
Aleksander Kamiński
Aleksander Kamiński
Subskrybuj:
Komentarze do posta
(
Atom
)
Brak komentarzy :
Prześlij komentarz